Aktualności

EcoCar laureatem konkursu JAKOŚĆ ROKU 2015

EcoCar laureatem konkursu JAKOŚĆ ROKU 2015

W połowie lipca br. Kapituła Programu JAKOŚĆ ROKU 2015 wyłoniła laureatów bieżącej edycji programu – przedsiębiorstwa i instytucje, dla których wysoka jakość produktów, usług oraz innowacyjnych i ekologicznych rozwiązań stanowi priorytet, a także wyznacza ścieżkę dalszego rozwoju. Jednym ze zwycięzców programu jest spółka EcoCar S.A., która od samego początku swego istnienia podejmuje działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego.

EcoCar S.A. to nowoczesna firma taksówkowa wdrażająca najnowsze technologie w zakresie obsługi klientów i zarządzania flotą pojazdów. W ciągu dwóch lat firmie udało się zbudować flotę samochodów w oparciu o najbardziej restrykcyjne normy emisji spalin. Auta wchodzące w jej skład są nie starsze niż trzy lata, a kierowcy taksówek są systematycznie szkoleni w zakresie stosowania tzw. ekojazdy.Kolejnym ukłonem w stronę ekologii jest wymiana wszystkich aut na hybrydowe. Już w maju 2015 r. pierwsze takie samochody wyjechały na ulice Warszawy, a w lipcu ekologiczne taksówki pojawiły się na ulicach Wrocławia. W kolejnych miesiącach przyjdzie czas na Trójmiasto, Kraków i Poznań. Nic zatem dziwnego, że proekologiczne działania i unikalny model biznesowy został doceniony przez Kapitułę Programu JAKOŚC ROKU 2015.

Jak podkreśla Aneta Ogrodniczek, Prezes Zarządu EcoCar S.A. „Tytuł JAKOŚĆ ROKU 2015 to doskonałe podsumowanie kilku lat działań naszej firmy, dla której jednym z priorytetów jest wdrażanie zasad zrównoważonego rozwoju w trosce o środowisko naturalne. Bardzo cieszymy się, że Kapituła Programu doceniła nasze wysokiej jakości usługi na rynku transportu osobowego. Na pewno nie spoczniemy na laurach i nadal będziemy działać proekologicznie. Dlatego do końca 2017 roku planujemy wymianę całej floty samochodowej na auta hybrydowe.”

JAKOŚĆ ROKU to największy program promujący jakość w Polsce, który już od dziesięciu lat wyróżnia liderów przedsiębiorczości i upowszechnia najlepsze wzorce w zakresie zarządzania jakością. Wspólnie z europejskimi partnerami stara się tworzyć nowe wartości, wdrażać innowacyjne rozwiązania i dążyć do doskonalenia w jakości. Dotychczasowymi laureatami konkursu były do tej pory takie firmy jak Enea, Muszynianka, Ceramika Paradyż  Sp. z o.o , BEKO.

 


<< powrót