EcoCar S.A.

Informacje o spółce

EcoCar S. A. to firma taksówkowa, która dysponuje własną, jednorodną flotą maksymalnie dwuletnich i ekologicznych aut spełniających restrykcyjne normy emisji spalin. Świadczy usługi taxi na terenie Warszawy, Wrocławia i Trójmiasta. EcoCar posiada szeroką ofertę usług dedykowanych zarówno dla klientów indywidualnych, rodzin, małych i średnich przedsiębiorstw, jak również dużych firm i korporacji. Gwarantuje komfort i bezpieczeństwo ich realizacji według najwyższych europejskich standardów. W swoją strategię ma wpisane stosowanie ekologicznych rozwiązań, co jest precedensem na skalę ogólnopolską w tego typu usługach. Satelitarny monitoring przejazdów zapewnia szybki i bezpieczny dojazd.

Firma EcoCar S.A. powstała w 2013 roku, jednak przełom w jej rozwoju nastąpił rok później, kiedy wsparcia finansowego udzielił jej fundusz inwestycyjny WinVentures, kupując akcje EcoCar. Właścicieli funduszu przekonał unikatowy na skalę europejską model biznesowy spółki oraz spójna strategia rozwoju oparta na nowoczesnej flocie pojazdów, technologiach mobilnych, za pośrednictwem których można zamawiać i płacić za kurs oraz pro klienckie podejście.

Model biznesowy

Model biznesowy odmienny od działających na rynku korporacji taksówkowych, zrzeszających kierowców i świadczących usługi pośrednictwa w przekazywaniu zleceń. EcoCar jest właścicielem samochodów i jednocześnie podmiotem świadczącym usługi na własną rzecz w oparciu o ujednolicone standardy obsługi, ze szczególnym uwzględnieniem ich jakości. Jednocześnie zapewnia komfort pracy i bezpieczeństwo kierowcy. Firma kładzie nacisk na wdrażanie innowacyjnych rozwiązań.

Flota EcoCar S.A. to ekologiczne samochody nie starsze niż 2 lata, spełniające restrykcyjne normy emisji spalin. Wszystkie samochody spełniają normę emisji spalin EURO6. W 2015 r. we flocie EcoCar S.A. pojawiły się auta hybrydowe marki Toyota, z najnowszym napędem HSD łączącym silnik spalinowy z elektrycznym.

Obsługa wszystkich zleceń odbywa się za pomocą autorskiego systemu logistycznego, stale monitorującego rozmieszczenie taksówek oraz przebieg kursów. System ma na celu planowanie ruchu taksówek, dobranie optymalnej trasy do klienta podczas zamawiania taksówki, a przez to ograniczenie emisji dwutlenku węgla i minimalizowanie eksploatacji pojazdów.

System monitoruje trasy taksówek, styl jazdy kierowców oraz umożliwia skierowanie do klienta taksówki, która znajduje się najbliżej, co optymalizuje spalanie paliwa i zmniejsza jego emisję do atmosfery.

Wszyscy kierowcy taksówek posiadają uprawnienia taxi. Każdy kierowca EcoCar przechodzi szkolenie z zasad ekologicznej jazdy i jest nagradzany za ich przestrzeganie. Jazda zgodnie ze wskazaniami komputerów pokładowych ułatwia zachowywanie stylu ekonomicznej i ekologicznej jazdy.

W pełni elektroniczny system rozliczeń bezgotówkowych z firmami oraz identyfikacja klienta na podstawie numeru telefonu pozwala wyeliminować produkcję kart plastikowych i voucherów papierowych.

Misja, wizja, strategia, polityka

Misją EcoCar jest nie tylko świadome budowanie ekologicznej i bardzo rozpoznawalnej marki, ale również systematyczna zmiana wizerunku taksówki i taksówkarza. Brak odpowiednich regulacji prawnych powoduje niski poziom jakości usług oraz ogromną szarą strefę nielegalnie działających przewoźników. Dlatego też niezmiernie ważne jest budowanie świadomości społecznej i propagowanie ekologicznych rozwiązań w każdej dziedzinie.

Pragniemy dostarczać naszym klientom USŁUGI NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI, dbając jednocześnie o środowisko naturalne.

DBAŁOŚĆ O EKOLOGIĘ stanowi integralny element misji i strategii naszej firmy. W naszych działaniach biznesowych długoterminowo kierujemy się zasadą zrównoważonego rozwoju gospodarki i właściwego wykorzystywania zasobów w taki sposób, który doprowadzi do ograniczania emisji spalin, wzmocnienia struktur ekologicznych, rozwijania aktywności obywatelskiej i świadomości ekologicznej społeczeństwa.

DBAMY I DOCENIAMY NASZYCH KLIENTÓW poprzez stałe badanie ich potrzeb i szybkie reagowanie na ich opinie i sugestie, stałe podnoszenie poziomu oferowanych usług, zapewnienie komfortu podczas korzystania z naszych usług, m.in. poprzez zapewnienie nowoczesnej floty składającej się z maksymalnie dwuletnich, czystych samochodów, możliwość korzystania z przejazdów bezgotówkowych oraz płatności kartą w każdej taksówce, oferowanie usług dodatkowych, m.in. przewóz dziecka, dostarczenie zakupów, przesyłki kurierskie.

Kolejną bardzo istotną wartością wyznawaną przez naszą firmę jest UCZCIWOŚĆ. Gwarantujemy naszym klientom BEZIECZEŃSTWO przejazdów dzięki stałemu monitoringowi realizowanych kursów. Każdy klient, poprzez indywidualne konto na www.ecocar.pl ma możliwość wglądu w szczegółową ich historię oraz wygenerowania zestawienia przejazdów.

Nagrody i wyróżnienia

  • Udział w programie Rzetelna Firma
  • Jakość Roku 2015 w kategorii EKOLOGIA
  • Eko-Inspiracja 2015 w kategorii FIRMA